Warsztaty fotograficzne – Bella Skyway Festival

Festiwal światła w Toruniu odbył się już 9 razy i wstyd się przyznać, ale na 8 poprzednich edycjach nie byłam. Trochę przerażały mnie tłumy, trudności z zaparkowaniem samochodu i jakoś tak wyszło, że nigdy się tam nie wybrałam. W tym roku zmotywowało mnie ogłoszenie o warsztatach Toruńskiej Szkoły Fotografii właśnie na Skyway’u. Pomyślałam, że to świetna okazja, by w końcu zobaczyć instalacje, a przy okazji jeszcze się czegoś nauczyć. 

Fotografowanie w takich warunkach jest dość ciężkie. Jest tłum, więc trudno gdziekolwiek się rozstawić ze sprzętem, co chwile ktoś wchodzi w kadr, migocą świecące rogi, adidasy zwiedzających i błyski fleszy z telefonów. Nie mam wielu zdjęć z tego wieczoru, fotografowanie świateł nocą wymaga długich czasów naświetlania i robienia zdjęć ze statywu, a czasu było niewiele, ale coś udało mi się złapać 🙂 

Ustawienia aparatu

Przy robieniu zdjęć bardziej statecznych instalacji tak jak tych czerwono-zielonych linii czy niebieskich postaci działałam w pełni manualnie.  Moje najczęstsze parametry: ISO 200, przysłona zazwyczaj 5.6, a czas różnie: od 6 s – 30 s + statyw. Trzeba się tym pobawić i zobaczyć co wyjdzie 🙂 Przy zdjęciach instalacji na Szerokiej nie było za bardzo możliwości długiego bawienia się z ustawieniami(tłumy ludzi, ruch jednokierunkowy) ani rozstawienia statywu. Instruktor kazał nam ustawić balans bieli, autofocus i ISCO na automat, tryb aparatu na A, czyli preselekcja przysłony, wybrać przysłonę np. f/5.6 i działać. W tym trybie aparat dobiera za nas czas naświetlania.

Udział w warsztatach oceniam na plus. Dzięki nim w końcu zobaczyłam i sfotografowałam Skyway, poznałam wykładowców z TSF i mój apetyt na robienie zdjęć i uczenie się jeszcze bardziej wzrósł. Na pewno w przyszłym roku tam wrócę i znowu pobawię się w szukanie kadrów.


W drodze na warsztaty zrobiłam na szybko jedno zdjęcie i lubię je. Pierwsze co się rzuca w oczy to oczywiście wysoki Pan w centrum kadru, ale to co przykuło moją uwagę to kolory. Jego koszula, buty Pań obok i kamienica w tle. Chciałabym wyrobić w sobie nawyk noszenia ze sobą aparatu praktycznie wszędzie, po to aby móc więcej takich momentów uwieczniać. 

Buziaki. Asia

One Reply to “Warsztaty fotograficzne – Bella Skyway Festival”

  1. […] Szkoła Fotografii. Miałam okazję poznać wykładowców z tej szkoły przy okazji warsztatów fotograficznych na Skyway’u, to mega sympatyczni i pomocni ludzie. Mają w swojej ofercie jednodniowe kursy (koszt od 150 do 650 […]

Komentarze są zamknięte.