Nauka fotografii

Czasem jest tak, że chcemy coś w życiu zrobić ale sami szukamy sobie wymówek. Brak czasu, brak pieniędzy, brak możliwości… Kto tego nie zna? 

Ze mną też tak było. Od zawsze zachwycałam się pięknymi zdjęciami, zapisywałam miliony inspiracji na komputerze lub na pintereście, ale nie miałam dobrego sprzętu itd. Gdy już uzbierałam na aparat to okazało się, że nie mam umiejętności żeby wykorzystywać jego możliwości. Niby robiłam jakieś zdjęcia ale tryb manualny nadal był dla mnie czarną magią. Później z braku czasu porzuciłam aparat na jakiś czas. Ale przyszedł moment, że to do mnie wróciło i zaczęłam szukać gdzie mogę się czegoś nauczyć… pierwsze co znalazłam do była Akademia Nikona. Pisałam z reszta o tym w osobnym poście. Wtedy byłam podjarana, ale z perspektywy czasu stwierdzam, że to były źle wydane pieniądze. Zapłaciłam set złotych za jeden dzień szkolenia i jeszcze musiałam dojechać do Gdańska. To czego się tam nauczyłam dość szybko gdzieś mi uleciało, bo było to bardzo dużo informacji na raz. Ale podkręciło to moją ciekawość i chęć zdobywania wiedzy. Zaczęłam szukać jakiegoś dłuższego kursu/szkoły w Toruniu. I to co znajdowałam znowu wymagało wydania pieniędzy, których za bardzo nie miałam 😛 ale nie poddawałam się i nadal przekopywałam Internet. Tak trafiłam na stronę CKU. Pierwsze skojarzenie …niezbyt dobre. Szkoła raczej nie kojarzyła mi się z profesjonalizmem jakiego oczekiwałam, na stronie również nie było zbyt wiele informacji o kursie, ale okazało się że uczestnictwo jest darmowe, więc niczego nie ryzykowałam i zapisałam się na kurs. Już na pierwszych zajęciach wiedziałam jak bardzo się myliłam źle oceniając tę szkołę. Zajęcia okazały się różnorodne. Mamy fotografię studyjną, analogową, wyjeżdżamy na plenery, są zajęcia z obróbki, z rysunku, a nawet podstaw prawa dla fotografów i działalności gospodarczej, a więc pełen pakiet. Nauczyciele są zaangażowani, zawsze starają się pomóc i zależy im żebyśmy jak najwięcej wyciągnęli z zajęć. Atmosfera w szkole jest fajna. To taki trochę powrót chociaż na weekend do liceum. Dlatego polecam każdemu kto chce się uczyć, dla kogo fotografia jest pasją. Na początku, żeby spróbować nie warto wydawać pieniędzy na drogie kursy. Lepiej przyjść do darmowej szkoły, a zaoszczędzone pieniądze zainwestować w sprzęt.

Ważne informacje:

  • Adres szkoły: Toruń, ul. Plac Św. Katarzyny 8
  • szkoła jest darmowa, ale jest coś takiego jak samorząd słuchaczy, jest to opłata 120 zł na semestr, nie jest to obowiązkowe, ale wypada zapłacić, bo na zajęciach zużywamy dużo materiałów, szczególnie w pracowni analogowej, które kosztują.
  • żeby rozpocząć kurs nie trzeba mieć swojego aparatu, szkoła udostępnia jeden aparat (lustrzankę), z której można korzystać podczas zajęć oraz kilka aparatów analogowych.
  • nabór na kurs odbywa się co pół roku

 A oto kilka efektów mojej nauki w szkole:

julita_plener_1

julita_plener

plener_zwirownia_12

plener_zwirownia_5mm (5)

julitawianek_3

DSC_0607

DSC_0612

DSC_0299

A tu malutka cząstka tego co robimy na zajęciach z fotografii analogowej. Na trzech zdjęciach jestem, a jedno jest moje. To tylko zdjęcia zdjęć zrobione na szybko telefonem. Jak odbiorę moje zdjęcia z pracowni to pewnie napisze o nich więcej.
collage

Ps. dopiero się uczę i każde zdjęcie mnie cieszy:P