Kreatywne przechowywanie zdjęć

A może warto by było w końcu wywołać zdjęcia zalegające na komputerze od kilku lat ? 

Project Life

Bardzo ciekawy sposób na dokumentacje wspomnień. To taki album zawierający oprócz zdjęć notatki, hasła, cytaty, rysunki – co tylko chcecie. Dzięki niemu można szlifować swoje umiejętności manualne i stworzyć wspaniałą pamiątkę. Trochę mi się marzy posiadanie takiego albumu, kupiłam już pisaki, wywołałam zdjęcia, mam album – pora zacząć działać:)

Tradycyjne albumy

W dzisiejszych czasach większość z nas przechowuje zdjęcia w formie cyfrowej, ale myślę, że warto stworzyć album i starać się systematycznie wywoływać zdjęcia. Ja mam kilka takich z okresu dzieciństwa i bycia nastolatką…a później wielkie nic, bo przestałam wywoływać zdjęcia, a większość z nich straciłam przy okazji zepsucia się telefonu czy komputera. Teraz staram się to trochę nadrobić chociażby przy okazji używania Instaxa. Na zdjęcia zrobione polaroidem mam specjalny album, zanim zdjęcia do niego trafią, każde podpisuje i umieszczam na nim datę. Mam też specjalny album, w którym trzymam tylko zdjęcia wykonane aparatem analogowym i wywołane w ciemni.

Albumy tematyczne, fotoksiążki

Świetną opcją jest też tworzenie tematycznych albumów, np. nasze wakacje, Boże Narodzenie 2017 itd. możemy to zrobić samodzielnie albo skorzystać z gotowych fotoksiążek, wystarczy się zalogować na stronie, wybrać motyw i wgrać zdjęcia. Gotowy album przyjedzie do domu:) 

Zdjęcia na lodówce 

Cześć swoich zdjęć chciałabym również powiesić na lodówce, ale jeszcze nie kupiłam małych magnesów… ale widziałam gdzieś w internetach już opcję wywołania zdjęć jako magnes. Myślę, że to super opcja żeby wykorzystać u siebie w domu, ale również jako prezent.

Zdjęcia w dużej ramie zawieszone na klamerki 

To ciekawe rozwiązanie, bo można co trochę zmieniać aranżację, świetnie sprawdzi się również jako dekoracja np. na ślubach.

Rozwiązanie kreatywne 

Tu możecie puścić wodze swojej fantazji i np. stworzyć ciekawy kolaż z wykorzystaniem zdjęć, umieścić fotografie z podróży na mapie albo stworzyć samodzielnie zawieszkę na ścianę. 

Instagram

Może się wydawać, że to rozwiązanie nie pasuje do wszystkich wymienionych poniżej, ale ja traktuje instagram  również jako pewnego rodzaju album. Dzięki niemu zachowały mi się ważne dla mnie zdjęcia mimo, że utopiłam telefon 🙂 

Więcej na moim insta —>  https://www.instagram.com/foxylejdii/

Część zdjęć we wpisie pochodzi ze strony Pinterest, tam możecie śledzić moją tablice i podejrzeć co aktualnie mi się podoba.

 

4 Replies to “Kreatywne przechowywanie zdjęć”

  1. Bardzo zainspirowały mnie te zdjęcia na lodówce <3 efekt piękny. Ja swoje zdjęcia przechowuje w foto albumie. Niektóre wywołuje i wklejam do pamiętnika

    1. super, że wywołujesz 🙂 to świetna pamiątka;) pozdrawiam serdecznie !

  2. Anita Rózga says:

    Świetne pomysły ♥️
    Infinita-fashion.blogspot.com

    1. Dziękuję i pozdrawiam:)

Komentarze są zamknięte.