Jak obrabiam zdjęcia w telefonie? + przydatne aplikacje

Aplikacje, których używam:

Snapseed – tej aplikacji używam chyba najczęściej, to dla mnie taki Photoshop w telefonie, można skorzystać w niej z gotowych filtrów albo samemu dostosowywać ustawienia, korzystać z krzywych, zmienić jasność, szczegóły, perspektywę, naprawić coś itd. Zawsze obrabiam w niej zdjęcia jedzenia, poniżej macie przykład jak standardowo to robię. Wybieram zdjęcie, filtr, dodaję trochę szczegółów, jasności i gotowe ! 

AirBrush – aplikacja typowo do obrabiania selfie, można się w niej pomalować, użyć gotowego filtra, zredukować cienie pod oczami a nawet wyszczuplić twarz. Pierwsze zdjęcie jest naturalne, w kolejnym użyłam narzędzia my beauty magic, ale nie podoba mi się efekt, chyba jest trochę za bardzo przerysowany. Na kolejnym zdjęciu widzicie opcje makijażu, a w kolejnych filtry, każdy filtr można stopniować.

 

VSCO – używam jej zazwyczaj do zdjęć krajobrazu, ma kilka fajnych filtrów i opcje podobne do snapseed, czyli wyostrzanie, zmienianie kontrastu, kadrowanie itd.

 

+ Sunrise Sunset – to nie aplikacja do robienia zdjęć, pokazuje ona tylko o której wschodzi i zachodzi słońce, ale ta wiedza jest przydatna przy robieniu zdjęć. Najpiękniejsze światło będziecie mieli godzinę przed zachodem słońca, albo tuż po wschodzie słońca, jest to tzw. złota godzina. 

Przy pomocy powyższych aplikacji możecie zmienić zwykłe zdjęcie w takie bardziej instagramowe 🙂