FIT książki

Najbardziej do zmiany moich nawyków żywieniowych przyczyniła się książka Food Pharmacy.  Dzięki niej zaczęłam myśleć o zmianie stylu życia bardziej ze względu na zdrowie niż odchudzanie. Zmiana podejścia pomaga mi we wprowadzaniu zdrowych nawyków, które chciałabym aby pozostały ze mną na zawsze. Książka w prosty sposób tłumaczy mechanizmy, jakie odbywają się w przewodzie pokarmowym. Pokazuje jakie produkty spożywcze mu służą, a jakie szkodzą. Jest tam też kilka przepisów, które pomogą Wam z dozwolonych produktów stworzyć smaczne dania. I jeszcze piękna szata graficzna… Serdecznie polecam !

Kolejna pozycja jaką chcę Wam przedstawić to książka kucharska oparta na diecie south beach, która propaguje styl odżywiania oparty na diecie zawierającej dobre tłuszcze, dobre węglowodany, chude źródła białka, dużo błonnika oraz mnóstwo wartościowych artykułów spożywczych. Książkę znalazłam w moim rodzinnym domu i szybko przygarnęłam do siebie. Znajdziecie w niej całe mnóstwo zdrowych przepisów.

Jeśli mowa o zdrowych przepisach to kolejną wartą uwagi książką jest „Zdrowe gotowanie by Ann” – Ani Lewandowskiej, w której znajdziecie porady dotyczące zdrowego trybu życia i kolejne pomysły na swoje posiłki.

Ostatnia książka o której chciałabym powiedzieć to „Zostań FIT” – Natalii Gackiej, która w większej mierze skupia się na programie treningowym, ale oczywiście nie zapomina o diecie, która podobno jest odpowiedzialna w 70 % za sukces w odchudzaniu. Dzięki programowi treningowemu rozpisanemu w książce możemy na spokojnie zapoznać się z planowanymi ćwiczeniami, przygotować odpowiedni sprzęt, wykonywać ćwiczenia w swoim tempie. Tych którzy wolą ćwiczyć z wideo zapraszam na kanał Natalii.

Warto również samemu eksperymentować i tworzyć dania z tych produktów, które lubicie, albo modyfikować znane przepisy tak aby były bardziej FIT. Więcej o moich propozycjach posiłków w innym wpisie.

przepiśnik- Tesco